Laila Joga to miejsce, gdzie spotkają się ciało, umysł i dusza. Pomagamy odnaleźć wewnętrzną moc i wiarę w siebie, nawiązać kontakt ze swoją intuicją, przewodnictwem duchowym oraz obudzić świadomość tego, że jesteśmy częścią Wszechświata.

„To co posiadasz ocali Cię, jeśli wydobędziesz to z siebie” Ewangelia wg.Tomasza

Zapraszamy na zajęcia z jogi, doradztwo psychologiczne, Kręgi Kobiet, warsztaty i wyjazdy do niezwykłych miejsc na Ziemi.

Paulina Layra

„Wszystko już mamy, wystarczy to tylko w sobie odkryć ……”

 

Jestem psycholożką i nauczycielką jogi.  Moją pracą  jest pomaganie innym w odkrywaniu ich wewnętrznego potencjału. Pokazywanie narzędzi, technik, którymi można poradzić sobie samemu z wyzwaniami życia.Pracuję na poziomie umysłu, ciała jak i wracam do korzeni psychologii – pomagam odkryć kontakt z duszą.  Psychologia to od stgr. ψυχή Psyche = dusza, i λόγος logos = słowomyśl, rozumowanie.

Od zawsze czułam jak silna jest zależność między ciałem, umysłem i duchem, że jesteśmy całością i nie da się rozpatrywać człowieka tylko jako ciało czy tylko jako psychikę.  Swoje poznanie zaczęłam od umysły –  skończyłam studia psychologiczne na UJ, gdzie dostałam sporą dawkę twardej wiedzy. Choć już wtedy szukam alternatywy do akademickiego wykształcenia i skończyłam kurs trenerski NLP. Pod koniec studiów rozpoczęłam pracę w korporacji i wciąż doskonaliłam swoją wiedzę psychologiczną na warsztatach i  seminariach. Szczęśliwie, od lat praktykowałam jogę i skończyłam kurs nauczycielski metodą B.K.S Iyengara,  dokładnie wtedy kiedy nadszedł kres mojego pobytu  w firmie. Na dobre  rozpoczęłam przygodę z praktyką jogi, medytacją i zgłębianiem mądrości wschodu. Można powiedzieć, że „wyszłam z głowy” by doświadczać mądrości ciała. Odbyłam wiele warsztatów, uczestniczyłam w medytacji Vipassany, byłam w Indiach  w  ashramie Janglidasa, w instytucie Iyengara w Punie oraz  w Himalyayan Iyengar Center na Goa.  W 2009 założyłam swoją szkołę jogi.

–  A tu nagle zjawił się Wielki Mistrz w mały ciele – mój syn.  To otworzyło dla kolejny, niesamowity rozdział w moim życiu. Po pierwsze, świat energii kobiecej, który do tamtej pory był dla mnie dość mglisty. Musiałam nauczyć się wszystkiego od nowa – przełomem był dla mnie dokument „Birth as we know it” na podstawie pracy Eleny Tonetti-Vladimirovej.  Film, który pokazał mi, że ciąża i poród to okazja dla kobiety, by sięgnąć po swoją Moc i że każda z nas ma to w sobie. Przeżyłam cudowną ciąże, piękny poród, magię bliskości karmienia piersią.  Łatwo jednak nie było – po pierwsze musiałam pokonać całą masę stereotypów, którymi nasza kultura jest przesiąknięta, lęków wpajanych kobietom  dotyczących ciąży, porodu i  macierzyństwa. Po drugie, opuścić swój egocentryczny świat . Tu musiałam skierować się do wnętrza ( innej drogi nie było ), żeby znaleźć odpowiedź jaką mamą , kobietą chce być.  W świecie zewnętrznym nie znajdowałam odpowiedzi – gdyż wzorce serwowane nam przez mass media są sprzeczne  i nierealne.  Zaczęłam  też chodzić na kręgi kobiece, spotkałam mądre szamanki niosące pamięć o mocy energii żeńskiej.  Tu nie było wiedzy skierowanej do umysłu, tylko nauka doświadczania samej siebie, zastanowienia się kim jestem Ja jako współczesna kobieta. Wraz z tym doświadczeniem zmieniła się moja praktyka jogi. Wprowadzam elementy vinyasa karma jogi a przede wszystkim poczułam, że najistotniejsza jest  – świadomości  i słuchanie mądrości swojego ciała, rozwijania go harmonijnie w zgodzie z jego rytmem.

Skończyłam kurs trenerski Birth Into Being – Narodziny do życia – metoda, która w piękny sposób pozwala zneutralizować traumy nabyte podczas porodu jak i z okresu okołoporodowego.

W pracy psychologa najbliższe jest dla mnie podejście Psychologii Zorientowanej na Proces. Ukończyłam Dwuletnie Studnium  tej metody , która jest niesamowitym sposobem pracy z ludźmi. Łączy to, co dla mnie ważne – mądrość ludów plemiennych jak Indianie, Aborygeni, dokonania psychologii akademickiej,  mistycyzm wschodu – Taoizm jak i odkrycia fizyki kwantowej.

Znalazłam swoją drogę i jednocześnie cały czas ją znajduje na nowo.  Wiem, że wszystkie odpowiedzi są w nas trzeba tylko być uważnym i zaufać sobie.

Kocham zwierzęta i  przyrodę. Z zamiłowania jestem poszukiwaczką zaginionej  historii ludzkości .

 

Uczę jogi z miłości i pasji od  10 lat, a co najważniejsze prowadzę  też zajęcia jogi dla dzieci, które pokazują  mi inny świat.

Prowadzę Kręgi dla Kobiet i wyjazdy kobiece w  piękne, magiczne  zakątki świata.

Organizuję wyjazdy z jogą, medytacją w miejsca, gdzie przyroda karmi nasze zmysły.

 

Zapraszam wszystkich, którzy są gotowi na przygodę spotkania  ze sobą.

Paulina

 

 

 

Agata Hawranek
Sabina Szymla