Zapraszamy Was na kobiece spotkanie z jogą na Krecie!

To niezwykły wyjazd, podczas którego będziemy odkrywać radość życia poprzez: doświadczanie piękna przyrody, delektowanie się pysznym jedzeniem, odczuwanie swojego ciała dzięki praktyce jogi oraz spotkania w kobiecych kręgach.

Odwiedzimy ruiny zabytków kultury minojskiej i miejsca starożytnego kultu Wielkiej Bogini. Odbędziemy spiralną podróż od śmierci po ponowne narodziny, dowiadując się, jakie znaczenie miały symbole sprzed czterech i więcej tysięcy lat odkryte w tutejszych świątyniach. Na Krecie najdłużej zachowała się kultura, która opierała się na współpracy, pokoju i celebrowaniu piękna. Ludzie żyli zarówno w szacunku do przyrody, Ziemi, jak i samych siebie, w związku z czym miejsce to szczególnie sprzyja odnajdywaniu własnej energii i równowagi.

Kreta jest wyspą wyjątkową. Tam życie nigdy nie przestało biec powolnym tempem zgodnym z rytmem przyrody. Kreteńczycy ze spokojem przyjmują to, co przynosi los, podróżnych witają z otwartymi ramionami, stawiając na stół to samo od wieków: najlepszą na świecie oliwę, pyszne owcze sery, warzywa pełne smaku i tradycyjnie wypiekany chleb.
To wyspa pełna różnorodności. Wysokie pasma górskie, głębokie wąwozy, malutkie urokliwe zatoczki i piękne rozległe plaże. Krystalicznie czysta woda we wszelkich odcieniach błękitu. Słońce przez przeszło 300 dni w roku. I ludzie, dzięki którym każdy jest mile widzianym gościem.
Czeka nas radość, zabawa i odkrywanie piękna zarówno w przyrodzie jak i w nas samych!

Kiedy: 30.09. – 7.10.2017
Koszt: 510 euro: z tego 600 zł w Polsce, a 370 euro w gotówce na Krecie.

Cena zawiera:
Transport wypożyczonymi samochodami z lotniska do hoteli oraz po wyspie w ramach zaplanowanych wycieczek
7 noclegów z prostym śniadaniem, w pokojach dwuosobowych
Bilety wstępu do muzeów
6 sesji jogi, 3 kręgi kobiet

Bilet lotniczy we własnym zakresie – linie lotnicze Ryanair: Kraków – Chania.
Ubezpieczenie we własnym zakresie. Każda uczestniczka zobowiązana jest podpisać oświadczenie o wyłącznej odpowiedzialności za swój udział.
Posiłki w ciągu dnia we własnym zakresie – nastawiamy się na jedzenie w lokalnych tawernach, aby próbować kreteńskich pyszności. Ponieważ będziemy dużo podróżować, posiłki będą w różnych miejscach. 

Zależy nam na intymnej atmosferze, dlatego liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy :
paulinalailajoga@gmail.com , tel. 502 246 639

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z Boginią. Jogiczno – boginiczny  wyjazd na Kretę, 29.04. – 6.05.2017

Czy wiesz o tym, że przed nastaniem patriarchatu istniał lud Starej Europy, który opierał się na szacunku, współpracy oraz harmonii między kobietą i mężczyzną, światem przyrody i światem ludzi? Z historii powszechnej nauczanej w szkołach nie dowiadujemy się, że ludzie potrafili niegdyś wieść żywot pokojowy.

Jedą z kultur, które stworzyły podwaliny europejskiej cywilizacji była kultura minojska, która rozwinęła się na Krecie ok. roku 3000 p.n.e. i trwała pokojowo do ok. 1100 r. p.n.e. Ludy Starej Europy pozostawiły po sobie ślady w postaci licznych artefaktów, zarówno przedmiotów jak i świętych miejsc kultu. To z tego okresu pochodzi najstarszy wizerunek bóstwa: jest to bogini z uniesionymi ramionami (tzw. GUA, tj. Goddess with Upraised Arms). Minojczycy czcili Boginię jako Źródło Życia. Co ciekawe, nie znaleziono wizerunków postaci bogów. W pozostałościach tej kultury znajdziemy mnóstwo wyobrażeń postaci kobiecych, dlatego też Kreta jest miejscem, do którego zjeżdżają poszukiwacze i poszukiwaczki śladów kultu Wielkiej Bogini.

Zapraszamy Was na wyprawę po Krecie. Niech to będzie czas kontaktu ze swoim ciałem i umysłem, zbliżenia z innymi kobietami i naturą. Czas na obudzenie uśpionych emocji i potencjału.
Na wyciszenie i ukojenie.

Tygodniowy wyjazd obejmuje wizyty w muzeach, zwiedzanie antycznych ruin, pływanie w morzu, jogę, kobiece kręgi, piesze wycieczki. Kreta to także pyszne, naturalne jedzenie, którym będziemy się delektować oraz tradycyjna muzyka i tańce.

Dzień będziemy rozpoczynać praktyką  jogi, aby po śniadaniu każdego dnia odkrywać coś innego – czasem w jaskini, czasem w przyrodzie, a czasem w muzeum. Na zakończenie dnia usiądziemy w  Kręgu Kobiet. Opowiemy o tym co dzieje się w nas, w jaki sposób miejsce i poznana historia oddziałuje na nas. To czas, w którym każda z nas będzie mogła w bezpiecznej, intymnej atmosferze być sobą, podzielić się emocjami – lub też posiedzieć w ciszy. To czas na pełną wolność bycia tym, kim jesteś.

Odwiedzimy m.in. urokliwą Chanię z pięknym portem weneckim i zabytkową architekturą, pozostałości świątyni Diktynny na przylądku Rodopos, starożytne Faistos i Agię Triadę, Polirinię, muzeum archeologiczne, jaskinię bogini płodności Ilithyii oraz przepiękne plaże zachodniej Krety.

Kiedy: 29.04. – 6.05.2017

Koszt: 1 550 zł

Cena zawiera:

  • Transport wypożyczonymi samochodami z lotniska do hotelu oraz po wyspie w ramach zaplanowanych wycieczek
  • 7 noclegów z prostym śniadaniem w pokojach dwuosobowych
  • Bilety wstępu do muzeów
  • 6 sesji jogi, 6 kręgów kobiet

Bilet lotniczy we własnym zakresie – linie lotnicze Ryanair: Kraków – Chania lub Katowice – Chania. Do końca grudnia będziemy kupować bilety, gdyż wtedy ceny są najkorzystniejsze – do tego czasu oferujemy pomoc w zakupie. Po tym terminie, bilet kupujemy już samodzielnie.

Ubezpieczenie we własnym zakresie.

Ponieważ będziemy dużo podróżować, posiłki będą w różnych miejscach proponujemy, aby obiady i kolacje były  we własnym zakresie Poza tym każda z nas ma inne preferencje żywieniowe, a Kreta  ma wspaniałe jedzenie do zaoferowania J

Zależy nam na intymnej atmosferze, dlatego liczba miejsc jest ograniczona do 8.

Zapisy :

paulina@lailajoga.pl, 502 246 639
Zaliczka w  wysokości 500 zł płatna w momencie zgłoszenia chęci wyjazdu.

Czeka nas RADOŚĆ, zabawę  i odkrywanie PIĘKNA zarówno w przyrodzie jak i w nas samych !!!